Mészáros Péter

Név: Mészáros Péter

Magyar és összehasonlító irodalomtudományi program – Mediális kultúratudományi alprogram – I. évfolyam

E-mail cím: meszarospeter88@gmail.com

Témavezető: Dr. Kálai Sándor

Kutatási Téma: A magyar műsorszórás rendszerváltás utáni története

Szakmai önéletrajz

• 2007 – 2013: A Debreceni Egyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék BA majd MA szakos hallgatója.
  • 2010 – 2011: Demonstrátor a Debreceni Egyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén.
  • 2011 – 2013: DETEP tag.
  • 2012 – 2013: A Visegrád Alap Visegrad Scholarship Program ösztöndíjprogramjával a besztercebányai Bél Mátyás Egyetem Bölcsészettudományi Karán a Hungarisztika Tanszék és az Angol Tanszék hallgatója.
  • 2013: XXXI. OTDK Társadalomtudományi Szekció Média és kommunikációtudomány II. tagozat (Média és médiaelmélet) I. helyezett.

Publikációs lista

• Zene, rádióműsor, szubkultúra, 2012, In: Guld Ádám, Havasréti József (szerk.): Zenei szubkultúrák médiareprezentációja. Gondolat Kiadó, PTE Kommunikáció- és Médiatudomány Tanszék, PTE - Zenélő Egyetem, Budapest-Pécs, 2012. pp. 228-243. ISBN 978 963 693 431 6
    • Társszerző: Dr. Kálai Sándor.
  • A Walt Disney bemutatja mint generációs emlékezethely, 2013, In: Alföld 2013/10.

Konferenciaszereplések

• Szolgálati rádiózás közösség és köz között – 15-ápr-2011, OTDK, Budapest, Zsigmond Király Főiskola.
    • Témavezetők: Dr. Kálai Sándor, Dr. Maksa Gyula.
  • Zene, rádióműsor, szubkultúra – előadás 29-ápr-2011, Zenei szubkultúrák médiareprezentációja konferencia, Pécs, Civil közösségek háza; A PTE BTK Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék és a PTE BTK Irodalomelmélet Doktori Iskola Kultúratudományi Doktori Program szervezésében.
    • Társelőadó: Dr. Kálai Sándor.
  • A Walt Disney bemutatja mint generációs emlékezethely – 9-ápr-2013, OTDK Konferencia, Kaposvár, Kaposvári Egyetem-Pedagógiai Kar.
    • Témavezető: Bujdosó Ágnes.
  • Koncertplakát 2.0 – a zenei kultúraközvetítés újmédiumai Debrecenben – 8-nov-2013, Egy generáció médiahasználatáról - Társadalom- és médiatudományi megközelítések konferencia, Pécs, Zsolnay Kulturális Negyed; A PTE BTK Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék szervezésében.
  • Cliffhanger – Kérdések a műsorajánló médiumának funkcióiról és felhasználásáról mobilapplikációk példájából, valamint előzményeiből kiindulva – 28-már-2014, Kultok III. - A populáris kultúra medialitása konferencia, Debrecen, MODEM; A József Attila Kör, a KULTer.hu és a DE Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék szervezésében.