Lapis-Lovas Anett Csilla

• Név: Lapis-Lovas Anett Csilla
  • E-mail cím: anettcsilla@gmail.com
  • Témavezető: Dr. Bodrogi Ferenc Máté
  • Kutatási téma: Kortárs ifjúsági irodalom a középiskolai irodalom- és nyelvtanoktatásban

Tanulmányok

• 2016 – 2017 Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar, végzettség: magyar nyelv és irodalom szakos tanár.
  • 2006 – 2012 Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar, végzettség: magyar mesterszakos bölcsész.
  • 2006 – 2012 Debreceni Református Hittudományi Egyetem, végzettség: hittanár-nevelőtanár.

Díjak, ösztöndíjak

• 2015. március Erasmus+ „Személyzet képzési célú mobilitása”
    • Egy hetet töltöttem a Bécsi Egyetem Evangélikus Teológiai Karának Valláspedagógiai Intézetében. A pályázati idő alatt a „gyermek- és ifjúsági irodalom a vallásoktatásban” témához kapcsolódó szakirodalomban mélyültem el.
  • 2011. április    XXX. Országos Tudományos Diákköri Konferencia, Társadalomtudományi Szekció, Vallás- és hittudomány II. tagozat, I. helyezés
  • 2010 – 2012. A DETEP-BTK Tehetséggondozó program résztvevője
  • 2010 – 2012.   Kiemelt szakmai ösztöndíj
    • A Magyar Irodalom- és Kultúratudományi Intézet demonstrátoraként az intézeti könyvtár munkájában segédkeztem.
  • 2009 – 2010.   A Pro Regione alapítvány ösztöndíjasa
    • A támogatási időszak alatt írtam meg az OTDK-dolgozatom.

Munkatapasztalat

• 2012 – 2013 A Debreceni Református Kollégium Gimnáziuma, hit- és erkölcstan tanár, kollégiumi nevelő
    • A hit- és erkölcstan tantárgy oktatása, szilenciumi ügyelet.
  • 2013 – 2017 Debreceni Református Hittudományi Egyetem, oktatásszervező
    • Órarendek készítése, oktatókkal, hallgatókkal való kapcsolattartás, szerződések előkészítése, általános adminisztráció.
  • 2014 – 2017 Debreceni Református Hittudományi Egyetem, óraadó a Gyakorlati Teológiai Tanszéken
    • A Művészettel a katechézisben című szabadon választható tárgy oktatása – a kurzusok során kortárs gyermek- és ifjúsági irodalmi művek vallásoktatásban történő használhatóságával foglalkoztunk.

Nyelvismeret

• Angol: középfokú, C típusú nyelvvizsga
  • Német: középfokú, C típusú nyelvvizsga

Egyéb ismeretek, szervezeti tagság, kulturális tevékenység

• A József Attila Kör és a Fiatal Írók Szövetsége könyveinek tördelőszerkesztője vagyok, emellett a DE-BTK több folyóiratának (Szkholion, Acta Universitatis Debreceniensis) tördelését is végzem, ezért haladó szinten használom az Adobe InDesign és Adobe Photoshop programokat.
  • 2016 decemberétől a Járom Kulturális Egyesület önkénteseként papírszínház segítségével mesélek gyermek- és lakásotthonokban élő, óvodás vagy kisiskolás korú gyerekeknek.
  • Rendszeresen vezetek irodalmi beszélgetéseket, többek közt Tóth Krisztina, Kollár Árpád vagy Závada Péter kötetbemutatóit moderáltam.
  • A DRHE Katechetikai Központja által szervezett katechetikai műhelyek egyikén 2016 februárjában gyermek- és ifjúsági irodalomról tartottam előadást, illetve vezettem műhelymunkát.
  • 2011 és 2012 között részt vettem az Alföld Stúdió kritikai műhelyein.
  • 2008. és 2012 között a Pálffy István Színháztudományi Szakkollégium tagja voltam.

Publikációk

Tanulmányok

• Az Istenről való beszéd lehetséges formái Thomas Mann József és testvérei című regényében. Vallástudományi Szemle, 2011/4, 67-92.
  • Összeért – DESZKA Fesztivál 2014. Bárka 2014/3, 101-106.
  • Nyitott szemmel – DESZKA Fesztivál. Bárka 2016/3, 77-81.
  • Ifjúsági irodalom a vallásoktatásban – Janne Teller Semmi című regényének valláspedagógiai olvasata. Szkholion 2015/2, 52-56.
  • Szövegtestek, test-szövegek. Takács Zsuzsa, Borbély Szilárd és Mestyán Ádám köteteiről – teológiai nézőpontból. Otthonos idegenség – Az Alföld Stúdió antológiája, Debrecen, Alföld Alapítvány, 2012, 77-87.

Konferencia szereplések

• 2017. október 13. Kultok VI. – Metakritika
    • JuLit – Az ifjúsági irodalom kritikája német nyelvterületen címmel tartottam előadást.
  • 2015. április 10. KULTOK IV. Irodalom és interdiszciplinaritás
    • Ifjúsági irodalom a vallásoktatásban – Janne Teller Semmi című regényének valláspedagógiai olvasata címmel tartottam előadást, melynek írott változata a Szkholion 2015/2. számában jelent meg.
  • 2011. május 26. Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar – I. Bölcsész Tehetségnap Hallgatói Konferencia
    • Teológia és irodalom metszéspontjai címmel tartottam előadást.
  • 2011. április 29. Az ókori keresztény világ – országos hallgatói konferencia a Magyar Patrisztikai Társaság Debrecen-nyíregyházi Csoportja és a Debreceni Református Hittudományi Egyetem Patmosz Újszövetségi Kutatóintézete szervezésében
    • Tipológiai értelmezés Thomas Mann József és testvérei című regényében címmel tartottam előadást.
  • 2011. április 15. XXX. Országos Tudományos Diákköri Konferencia, Társadalomtudományi Szekció, Vallás- és hittudomány II. tagozat
    • Az Istenről való beszéd lehetséges módjai Thomas Mann József és testvérei című regényében –a pályamunka átdolgozott változata a Vallástudományi Szemle 2011/3. számában jelent meg.