Karácsony Orsolya

• Név: Karácsony Orsolya
  • Email: soalllsiwy@gmail.com
  • Témavezető: Dr. Glant Tibor
  • Kutatási téma: Nosztalgia és visszaemlékezés kortárs amerikai és kelet-európai suspense thrillerekben.

Szakmai önéletrajz

• 2015- Ph.D.: (folyamatban) Amerikanisztika alprogram, Észak-Amerikai Tanszék, Angol-Amerikai Intézet; Debreceni Egyetem. Kutatási téma: Nosztalgia és visszaemlékezés kortárs amerikai és kelet-európai thrillerekben. Témavezető: dr. Glant Tibor
  • 2012: M.A.: Amerikanisztika alprogram, Észak-Amerikai Tanszék, Angol-Amerikai Intézet; Debreceni Egyetem. Szakdolgozat témája: Tradicionális és innovatív amerikai gengszterfilmek. Témavezető: dr. Glant Tibor
  • 2010: B.A.: Angol-amerikai tanulmányok, Angol-Amerikai Intézet; Debreceni Egyetem. Szakdolgozat témája: A fregmentáció szintjei a Harcosok klubjá-ban.

Tanítási tapasztalat felsőoktatásban

• 2016-2017: Debreceni Egyetem, Fordítás and Készségfejlesztés BA hallgatóknak

Ösztöndíjak és versenyek

• ESSE Bursary - Rövidtávú kutatói ösztöndíj (The British Library and The BFI Library, 2017 november)
  • Rövidtávú kutatói ösztöndíj a Kennedy Intézetben Berlinben (2016 június)
  • Litera "Újraértelmező szótár"- harmadik díj (2013 május)

Tagság

• Hungarian Association for American Studies (HAAS)
  • European Association for American Studies (EAAS)
  • Hungarian Society for the Study of English (HUSSE)
  • European Society for the Study of English (ESSE)

Publikációk

• Tanulmánykötetben
    • "The Meaning and Significance of Colors in Tim Burton Movies." In A Critical Companion to Tim Burton. Szerk. Prof. Adam Barkam and Dr. Antonio Sanna. London: Lexington Books, 2017. 29-38. [A színek jelentése és fontossága Tim Burton filmjeiben.]
  • Tanulmány online

Recenzió

Szépirodalom

Kiállítás és vizuális művészet

• "Gésa." Kokeshi baba. Kiállítva a Déry Múzeumban, Debrecenben, 2016. július 20-án.
  • "Odafent." Akvarell. In The TAU. The Literary and Visual Art Journal of Lourdes University. Szerk. Shawna Rushford-Spence. Lourdes: Syvania, 2016. 55.

Konfereciák

• 2017 szeptember: Small Cinemas Conference, Bilbao, Spanyolország. Előadás címe: "The Pleasure of Uncomfortable Reception. Bodies Represented in Kills on Wheels and Strangled."
    • [A kényelmetlen befogadás élvezete. Az emberi test megjelenítése a Tiszta szívvel és A martfűi rém című filmben]
  • 2017 május: Gendering the Urban Imaginary Conference, Debrecen. Előadás címe: "Letting the Monster in. Sadistic Father Figures in Before the Bat's Flight Is Done (1989) and The Stepfather (1987)."
    • [Beengedni a szörnyeteget. Szadista apafigurák a Mielőtt befejezi röptét a denevér (1989) és a Mostohaapa (1987) című filmben.]
  • 2017 január: HUSSE 13th Biennial Conference, Eger. Előadás címe: "Dark Tales of Self-Destruction. A Comparative Analysis of Black Swan and Kontroll."
    • [Az önpusztítás sötét meséi. A Fekete hattyú és a Kontroll összehasonlító vizsgálata.]
  • 2016 december: Nemek és etnikumok terei a magyar filmben, Debrecen. Előadás címe: "A Valami Amerika- és Üvegtigris-filmek Amerika-képe."
  • 2016 február: Gender, Translocality and the City in post-1945 Literary and Visual Culture Conference, Debrecen. Előadás címe: "Spatial Theories in Fight Club."
    • [Térelméletek a Harcosok klubjá-ban]